Tým This One

O naší roční výzvě už jste asi slyšeli?! Rok 2022 jsme se rozhodli věnovat „změně“ a to změně nás jako jednotlivců, nás jako This One a také našeho okolí. Protože #změnaješance.

 Leden jsme se rozhodli věnovat vodě a její úspoře. Zaměřili jsme se na to, jak může každý z našeho #dreamteam snížit svou osobní spotřebu vody. Dali jsme kolegům tipy, jak na to, vzájemně jsme se motivovali a taky jsme popichovali ty, kterým se ze začátku úplně nedařilo. A protože naše kanceláře sdílíme s kolegy z holdingu, rozhodli jsme se zapojit také je a dosáhnout tak co nejlepších výsledků.

„Za tři roky This App ušetřil přes 245.000 litrů vody.“

První výzvou bylo vypínání vody při mytí rukou tedy #zastavamydluj. Při jednom takovém mytí totiž ušetříte 1l vody. Nás je v týmu 17, pokud bychom si řekli, že průměrně si každý myje ruce pouze 3x denně, tak je to 51 litrů pitné vody denně, za celý leden to je 1.581 litrů vody. No a v našich kancelářích nás je asi 70 a to je 6.510 litrů vody za měsíc – dokážete si takové množství vůbec představit?

Druhá výzva se týkala vynechání koupání ve vaně. Při napouštění vany se totiž spotřebuje mezi 100 – 150 litry vody, kdežto u sprchování to je 30 – 40 litrů. Naštěstí ne všichni se u nás pravidelně koupají a tak ti, kteří se na leden vzdali napouštění vany ušetřili přes 1.400 litrů pitné vody. Ti odvážnější z nás si nastavili laťku trochu výše a sprchovali se maximálně po dobu 2 min. No, to už nebyla výzva úplně pro všechny.

Poslední výzva se týkala nás, jako účetní kanceláře. Účetnictví je často spjato s velkým množstvím papírových dokladů a dokumentů. My jsme naštěstí už od vzniku fungovali bezpapírově, a tak lesy i vodu šetříme už léta. Náš nástroj na vyčítání dokladů This App ušetřil za poslední tři roky 245.000 litrů vody, jen za poslední měsíc to je 17.087 litrů pouze z dokladů, které vyčítáme. A to se nebavíme o další spoustě dokladů, které archivujeme také pouze v elektronické podobě.

Změna to byla těžká, a ne všichni ji ještě máme vrytou pod kůží. Občas se zapomeneme, občas se nám prostě nechce, ale každý den jsme blíž tomu být lepší, noví a měnit svět nejen účetnictví. Vždyť se podívejte, sedmnáctičlenný #dreamteam za leden ušetřil přes 20 tis. litrů vody. Víte, kolik můžeme ušetřit společně, tak se k nám přidejte!

Těšíme se na vás u únorové výzvy!