Účetní firma roku

SLUTO DAŇOVÁ & ÚČETNÍ firma roku 2023

Tisková zpráva z vyhlášení výsledků 1. ročníku soutěže DAŇOVÁ & ÚČETNÍ FIRMA roku 2023

Téměř 8 tisíc hlasujících, 79 nominovaných a 10 vítězů. To jsou čísla, která stojí za prvním ročníkem soutěže SLUTO DAŇOVÁ & ÚČETNÍ firma roku 2023. Tato historicky první soutěž spojuje síly dvou již etablovaných profesních soutěží, a to Daňař & Daňová firma roku a Účetní roku. Vedle ocenění těch nejlepších z nejlepších je záměrem nového konceptu soutěže též zdůraznit jedinečnost a vzájemnou provázanost daňové a účetní profese. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 7. února 2024 v prostorách Visionary v Holešovicích, kde se sešly významné osobnosti z daňové a účetní sféry.

Titul Daňová firma roku 2023 získala společnost Mazars s.r.o., která byla porotou vybrána ze 14 nominovaných daňových firem. V kategorii Účetní firma roku 2023 se utkalo 12 porotou nominovaných firem a z titulu se radovala společnost This One s.r.o.

„This One účetní firma roku 2023″

Titul Nejžádanějšího zaměstnavatele v daních získala společnost BDO Czech Republic s.r.o. Za nejvstřícnější pracoviště finančních úřadů bylo zvoleno územní pracoviště v Českých Budějovicích, která spadá pod Finanční úřad pro Jihočeský kraj. 

Daňovou osobností roku 2023 za státní sféru se stal JUDr. Karel Alexa, Ph.D., který působí na Specializovaném finančním úřadě. Z titulu Účetní osobnost roku se pak radovala Ing. Pěva Čouková, zakladatelka společnosti Účetní portál a.s.

V kategorii Daňař roku 2023 byli oceněni vítězové za veřejnou a soukromou sféru. Daňařem roku 2023 v soukromém sektoru byl vyhlášen Ing. Bc. Jiří Nesrovnal, daňový poradce, vedoucí Sekce daně z příjmů právnických osob KDP ČR a člen Prezidia KDP ČR a jednatel společnosti N-Consult, s. r. o. Za státní daňovou sféru byl titulem Daňař roku 2023 oceněn Mgr. Tomáš Rozehnal, Ph.D., ředitel Odvolacího finančního ředitelství.

V kategorii Daňová naděje roku 2023 se utkaly začínající daňové hvězdy, které na svůj věk překvapují svými zkušenostmi, znalosti i nadšením pro tento obor. Za rok 2023 zazářil Jan Tuček ze společnosti BDO Czech Republic s.r.o.

Poslední vyhlašovanou kategorií byla Největší poradenská firma roku 2023 mimo Velkou 4. Do letošního ročníku se zapojilo celkem 11 společností. Své prvenství z minulého roku obhájila skupina BDO, která zvítězila také při porovnání celkového počtu zaměstnanců.

Gratulujeme všem vítězům!

Velké poděkování patří našemu generálnímu partnerovi – společnosti SLUTO.

Dále pak partnerům, kterými jsou:

  • mezinárodní poradenská síť ETL Global
  • společnost Redque se svým produktem ALICE
  • aplikace TAXOMAT
  • vzdělávací společnost 1. VOX

Za mediální podporu děkujeme:

  • Svazu účetních České republiky
  • Komoře certifikovaných účetních 
  • Českému institutu interních auditorů

Podrobné informace a výsledková listina je k dispozici na stránkách https://soutez.dauc.cz

 

Soutěž SLUTO DAŇOVÁ & ÚČETNÍ firma roku 2023
Soutěž SLUTO DAŇOVÁ & ÚČETNÍ firma roku 2023
Soutěž SLUTO DAŇOVÁ & ÚČETNÍ firma roku 2023