Krok směrem k udržitelnosti

Krok směrem k udržitelnosti

V This One nám na srdci leží nejen účetnictví, ale i šetrnější přístup k přírodě. Věříme, že i malé změny mohou mít velký dopad. Proto jsme se rozhodli zaměřit se na ekologičtější alternativy v naší kanceláři. K dalším věcem, které jsme si v kancelářích nastavili, teď patří skleněné lahve a látkové tašky!

Naše hodnoty – spolehlivost, osobní přístup, profesionalita, technologie a, ano, udržitelnost. Tyto pilíře nás vedou k promyšleným rozhodnutím. V oblasti účetnictví je obrovským problémem spotřeba papíru. Hodně papíru. Představte si, že každý z našich více jak 200 klientů měsíčně zpracovává stovky faktur. To je doslova hora papíru! My v This One jsme se rozhodli jít cestou bezpapírové kanceláře a tím výrazně snižujeme naši papírovou stopu.

I když v některých oblastech nemůžeme udělat velké změny, věříme, že každý malý krok se počítá. Při výběru našich dodavatelů dbáme na to, aby jejich produkty byly udržitelné. A víte, co je skvělé? Každý z nás teď používá stylovou skleněnou lahev na vodu. Nejenže vypadají dobře, ale jsou lepší pro planetu i naše zdraví. V kanceláři se hecujeme, kdo vypije více lahví vody. Spolu s látkovými taškami tím říkáme sbohem jednorázovým plastům. Naše nové tašky jsou pevné, praktické a ideální pro jakékoli nákupy.

Udržitelnost

Skleněné lahve od společnosti EQUA jsou z vysoce kvalitního borosilikátového skla, BPA-free, BPF-free, BPS-free a odpovídají nejvyšším standardům ekologických předpisů. K výrobě používají pouze materiály prvotřídní kvality, ohleduplné ke zdraví i k přírodě. Pro nákup látkových tašek jsme vybrali společnost MERCHYOU. Pyšní se certifikáty GOTS, V-Label a FAMA. Jako jedna z prvních evropských tiskáren na textil tiskne výhradně ekologicky eco-friendly barvami, které neobsahují žádné těžké kovy či ftaláty.

Tímto způsobem nejen šetříme životní prostředí, ale také se snažíme ukázat, jak nám na našich hodnotách i planetě záleží.

Je to součást našeho závazku být nejen účetní firmou, ale i firmou, která myslí na budoucnost. Věděli jste, že podle statistik z roku 2021 se v EU vygenerovalo přibližně 188,7 kg obalového odpadu na osobu? My v This One se snažíme tyto čísla snížit, a to nejen ve své práci, ale i v každodenním životě.

Naše cesta k udržitelnosti je neustálý proces. V This One si uvědomujeme, že každý krok, ať už malý nebo velký, vede k lepší budoucnosti pro nás všechny. Společně můžeme udělat rozdíl a vytvořit svět, ve kterém budou následující generace moci prosperovat.

Věříme, že naše snahy přispějí nejen k ochraně naší planety, ale také k posílení našeho podnikání a vztahů s klienty. Udržitelnost není jen módní trend, je to základní součást naší firemní filozofie a závazku k budoucnosti, která je zelenější, zdravější a udržitelná pro všechny.


Vysvětlivky:

BPA – Sloučenina bisfenol A (BPA) se využívá na výrobu produktů pro medicínu, stavebnictví, ale i takových, které přicházejí do kontaktu s potravinami a vodou. Pro lidský organismus je ve velkém množství toxický. Může způsobit změny vedoucí k rakovině prsu a prostaty, alergiím, hormonálním poruchám atd.

BPF – Sloučenina bisfenol F (BPF) se využívá v chemickém a stavební průmyslu a také na výrobu plastu, který přichází do kontaktu s jídlem a pitím. Pro lidský organismus je škodlivý a kontaminuje životní prostředí.

BPS – Sloučenina bisfenolu S (BPS) se využívá s výrobě běžných plastů. Má nepříznivý vliv na lidský organismus, kromě jiného snižuje produkci serotoninu v mozku a může ovlivnit vývoj plodu.

GOTS – Certifikace podle globálního ekologického standardu Global Organic Textile Standard je celosvětově uznávaná jako nejvyšší standard ve výrobě, zpracování a potisku textilu (merchandise, oděvy, domácí textil, výrobky osobní hygieny a péče), vyrobeného z certifikovaných ekologicky vypěstovaných surovin.

V-Label – mezinárodně uznávaná a registrovaná známka pro označování veganských a vegetariánských produktů a služeb, která byla založena ve Švýcarsku v roce 1996. Symbol V-Label je pro spotřebitele spolehlivým průvodcem při nakupování.

FAMA – Facility and Merchandise Authorization je certifikace autorizovaná společností Disney, kde se zavázali respektovat lidská práva, monitorovat bezpečnost a integritu výrobků a snižovat ekologickou stopu svého dodavatelského řetězce.


Odkaz na statistiku

 

This One
tašky This One
lahve This One