vysokoškoláci v This One

Od srpna k nám do This One nastoupila nová mladá krev, přijali jsme tři vysokoškoláky. Cílem náboru bylo získat novou kapacitu, ušetřit čas stávajícím zaměstnancům a udělat prostor našim lidem, aby se mohli posunout odborně dál.

Jak si tento projekt vede, jsme vyhodnotili po dvou měsících metodou 4Ls. Tato metoda vyhodnocuje projekt ze čtyř úhlů pohledu očima brigádníků.

LIKED– co se komu libí.
LEARNED – co se měli šanci naučit.
LACKED – co jim u nás chybí a ocenili by, kdyby se to mohlo zavést.
LONGED FOR – co by dělali jinak, než jak je to zavedené u nás.

K tomuto vyhodnocení jsme se všichni sešli v zasedačce, představila jsem jednotlivé kategorie a rozdala čtyři barvy lepíků, kdy každá reprezentovala jednu kategorii. Pak jsme lidem dali čas, ať sepíší a polepí své názory na skla zasedačky.

Při prvním pohledu na všechny čtyři kategorie mě zahřálo u srdce, protože lajků bylo jednoznačně nejvíc. Yes! Druhá naplněná kategorie byla Learned. Zbylé dvě kategorie obsahovaly lepíků opravdu málo.

Na první pohled bylo vidět, že mladým lidem, kteří přirozeně žijí digitální životy, se u nás líbí a zároveň jim máme co nabídnout, protože se toho u nás za pouhé dva měsíce spoustu naučili. Skvělý začátek!

„Bez kvalitního zaučení to nejde“

Postupně jsme společně začali diskutovat jednotlivé body v daných kategoriích. Ukázalo se, že se jim u nás libí technologie, koneckonců to byl určitě i důvod, proč nás oslovili. Jsme šťastní, že se nám podařilo naplnit jejich očekávání a stíháme dobu nomádů a generace Z. Velice ocenili naše popsané postupy, checklisty, nastavené procesy, ale i kolektiv, vybavení a flexibilitu, kterou nabízíme.

Kombinací všech těchto lajků jsme si s Gábinou uvědomily, že tohle pro This One znamená obrovskou konkurenční výhodu a skutečně máme svým zaměstnancům, co nabídnout. To nám vykouzlilo úsměv na tváři, protože poselství, proč tohle všechno děláme, je mnohem vyšší, než jen mít správně zaúčtované všechny doklady.

Mezi náměty ve třetí kategorii, co jim chybí, co by ocenili zavést, se objevila školící videa na Premier. A to pojmeme trochu netradičně. Natočíme videa s návody, která budou třeba prospěšná nejen jim, ale i jiným uživatelům Premier nebo jiným účetním firmám. Už teď jsou některá videa dostupná na www.MenimeSvetUcetnictvi.cz (mimochodem, námět na užitečná videa oceníme i od vás). A jejich doporučení na sjednocení některých postupů napříč portfoliem klientů a posílení organizace zadávání úkolů implementujeme, co nám budou síly stačit.

A co přinesl tento projekt nám jako společnosti This One? Čas, který naši lidé věnovali zaučení brigádníků, se začíná vracet! Konečně začínají ubývat přesčasy a u některých dokonce začíná vznikat prostor na odborný posun. Nemůžu uvěřit, že za pouhé dva měsíce už projekt přináší první plody. Je pravda, že zatím plodíme cherry rajčátka, na melouny si musíme ještě chvíli počkat.

Výsledku jsme dosáhli kvalitním zaučením, za což mimochodem všem našim zaměstnancům moc děkujeme. Druhá strana mince je ochota učit se a pečlivě zpracovávat přidělené úkoly, za což děkujeme našim brigádníkům.

Procházíme teď nelehkou dobou transformace, kdy se This One v době Corony mění z malé rodinné firmy na střední podnik. Máme více zakázek, více zaměstnanců. Cílem není růst do kvantity, ale kvality, čemuž musíme dát i čas, aby ty melouny byly sytě růžové šťavnaté a bez pecek.

Držte nám palce.
Denisa