blog-20

Když jsem v lednu 2015 zakládala firmu, ani v tom nejdivočejším snu bych si tuhle cestu nedokázala představit. No a co víc, ani bych si tuhle cestu sama nikdy dobrovolně nevybrala, protože to vůbec nebyla cesta jednoduchá. Ale jsem za ni velice vděčná. Všechno to, co se nepovedlo, všechno to, co jsem musela opakovat, všechno to, z čeho jsem se musela poučit a všechno to, co mě vracelo o pár kroků zpět na mojí cestě… Díky za tohle všechno, protože díky tomu jsme dnes my jako Firma a já jako člověk daleko odolnější, zkušenější a vděčnější, než bych si kdy dokázala představit. Jedno vím ale jistě, šla jsem do toho s velkou dávkou nadšení a houževnatosti. Myslím, že hlavně díky tomu, jsem to všechno ustála a dnes se mohu s úsměvem rozhlédnout kolem sebe, na své kolegyně a kolegy, mezi naše klienty a říct nahlas: „Skvělá práce!“ Ano, je i spousta věcí, které jde dělat lépe. A o to se budu i nadále vždy snažit.

Firma vyrostla z nuly k ročnímu obratu 12 mil Kč a každý rok konstantně rosteme o 25 %. Z původně dvou lidí je nás dnes 13 a všechno, co jsem musela dělat jen já sama, dnes stejně dobře a často i lépe, dělají moji kolegové a troufnu si říct, že je to baví a mají to rádi. A vůbec, lidi kolem mě za celých 5 let hráli a stále hrají tu nejdůležitější roli a jim patří můj obrovský DÍK! S některými jsme se museli rozloučit, a že to nebylo vůbec jednoduché, ale opět musím potvrdit, že: „Co tě nezabije, to tě posílí.“ A tak vlastně i těm, kteří s námi už dnes kanceláře nesdílí, jsem vděčná, že jsem je na naší cestě potkala. Lidé, kteří dnes se mnou tvoří budoucnost naší firmy, jsou jedním z hlavních důvodů, proč se i po těch pěti letech do práce každý den těším a těším se na to, co zase budeme řešit, co budeme společně překonávat a čemu se budeme společně smát a čím to zajídat. 🙂

„5 let od založení This One je opravdu důvod k oslavě“

A že těch 5 let nebylo jen o práci, svědčí i to, že jsme za tuto dobu věnovali přes 200 tis. Kč na dobročinné účely a rozdali mnoho zasloužených odměn lidem, kteří si to za jejich tvrdou práci zasloužili. Od roku 2015 jsme, až na malé výjimky, neukončili spolupráci s klientem, aniž bychom my o toto ukončení sami stáli. Některé naše pracovní vztahy s klienty trvají dokonce déle než těchto 5 let a pokaždé, když se s klienty potkávám já osobně, tak i po této době cítím obrovskou úctu k jejich podnikání, k jejich práci i k jejich kolegům. A stále ve mně přetrvává chuť poskytnout našim klientům tu nejlepší práci!

Naše služby se od základního účetního a mzdového poradenství velmi výrazně rozrostly. Dnes již poskytujeme běžně daňové i procesní poradenství, jezdíme na procesní audity, kde radíme, jak lépe nastavit celé fungování externích, ale i interních účtáren. Naše služby v oblasti externího zpracování účetnictví a mezd se stali pro naše klienty již natolik komplexní, že nás často ani neberou jako běžného dodavatele, ale spíše jako parťáka na poli administrativy a financí. A v loňském roce jsme se také poprvé veřejně ukázali a vyrazili s naším seminářem na téma „Účetnictví budoucnosti“ rozdávat naše doporučení a zkušenosti s tím, jak dělat tuhle těžkou práci o něco lépe, moderněji a s lehkostí. No, a abych se za nás také trochu pochlubila, tak jsme jednou z prvních firem v České republice, která se dala na cestu „vyčítání dokladů“ a díky umělé inteligenci společně „Měníme svět účetnictví“.

A takhle bych mohla pokračovat a vzpomínat ještě hodně dlouho. Ráda bych však touto cestou poděkovala VÁM VŠEM, které jsem na své cestě potkala, kteří jste nejen mě, ale i mé kolegy a kolegyně učili, posouvali a občas i trápili. Díky všem těmto lidem je This One dnes tam kde je! Věřím, že jsme ani zdaleka ještě nenaplnili náš potenciál, a že o nás proto bude ještě hodně slyšet. Já osobně se budu i nadále podílet na tom, aby profese „Účetní“, byla profesí váženou a uznávanou, aby nová generace mladých účetních našla v této branži stejné uspokojení a naplnění jako já! Jdu si plnit své sny – mít firmu, co „Udává trendy v účetnictví!“

S láskou Marcela Lonková