This One na BTC Prague

Krypto akce roku, na které jsme nemohli chybět! 

Tentokrát nikoliv jako návštěvníci, ale jako vystavovatelé, jsme se druhý červnový víkend zúčastnili bitcoinové konference BTC Prague v PVA Expo Letňany. Zpětně nyní můžeme potvrdit, že to byl velmi dobrý nápad. Na první dobrou se mohlo zdát, že stánek účetní a daňové kanceláře nemá na takové akci co dělat. Opak byl pravdou! Velký zájem o naše služby předčil naše očekávání. Bylo vidět, že zdanění kryptoměn musí řešit skutečně každý, i když z různých perspektiv.

Když někdo přišel k našemu stánku a zeptal se, co nabízíme, setkávali jsme se s dvojí reakcí.

Ta spíše anarchistická část krypto komunity hledá legální kličky v daňových systémech, přesuny do zahraničních jurisdikcí a způsoby, jak daně neplatit. Považují snahy o zavádění daní za nepřijatelný zásah do základních principů decentralizovaného Bitcoinu.

Druhá část lidí uznává potřebu integrovat se do existujících finančních systémů, dodržovat své právní povinnosti a jsou ochotni daně z kryptoměnových transakcí platit. Hledají odpovědi na to, jak se podle české legislativy správně postavit ke zdanění a účetnímu výkaznictví, aby se vyhnuli potenciálním problémům s finančním úřadem při případné kontrole.

Bylo pro nás zajímavé pozorovat tyto kontrasty. V This One respektujeme oba přístupy a snažíme se poskytnout užitečnou radu oběma skupinám.

 

„BTC Prague“

Po celé tři dny trvání konference jsme aktivně odpovídali na dotazy všech návštěvníků, hledajících řešení na konkrétní problematiky, se kterými se aktuálně potýkají. Rozdali jsme stovky brožur smanuálem pro české daňové rezidenty, jak si poradit se základními krypto transakcemi v daňovém přiznání. Brožuru najdete pod tímto QR kódem.

This One na BTC Prague

Zároveň jsme si sami rozšířili obzory v rámci bitcoinového odvětví, a to na světové úrovni, jelikož se na konferenci sjeli návštěvníci i vystavovatelé skutečně z celého světa. Získali jsme mnoho zajímavých kontaktů, nových poznatků a užitečných tipů.  

Bylo skutečně fascinující zažít a na vlastní oči vidět, jak obrovské business odvětví je postaveno jen na existenci bitcoinu. Celkově hodnotíme první ročník konference jako velmi úspěšný a moc jsme si to užili! Vidíme se na druhém ročníku zase v červnu 2024!