Květnový výzva This One

Spoustu kroků ke změně jsme udělali v naší květnové výzvě By M(a)y foot, která byla zaměřená na chůzí a pohyb. Naše práce se bez sezení u počítače dělat nedá a vedle mnoha výhod to s sebou nese i negativa, ve formě bolestí páteře a hlavy, únavy a s ní spojenou nižší koncentraci, tudíž vyšší chybovost. A to není nic, co bychom si přáli. Kroková výzva nám pomohla si tohle všechno uvědomit a zvednout se ze židle.

A troufneme si říct, že jsme si ji užili. Jako tým se neskutečně podporujeme a motivujeme. A to, jak náš tým šlape, je nemalým úspěchem naší CEO Marcely Lonkové. Nebere nás jen jako zaměstnance, ale chová se k nám jako k rodině. Jsou pro ni důležité, jak naše vědomosti a bezchybně odvedená práce, tak naše mentální, duševní i fyzické zdraví.

„#zmenajesance“

Loni jsme měli v rámci firmy fyzioterapeutický kurz. A tak se nabízelo začít jeho opakováním. Opět jsme si připomněli, jak si správně nastavit pracovní stůl a židli a předali to novým kolegům. Na dveřích nám přes rok visí fotografie efektivního cvičení v kanceláři, které jsme oprášili a uvědomili si, jak je fajn se každou hodinu protáhnout.

Pohyb je nedílnou součástí našich životů, která se vytrácí. Ale k celodennímu sezení a práci za počítačem není naše tělo uzpůsobeno a trpí naše tělo i mysl. Proto jsme si všichni stáhli krokovací aplikaci a hecovali jsme se, kdo v měsíci květnu ujde nejvíce kroků. Začalo se chodit do práce pešky, vystupovalo se z MHD o nějakou tu stanici dřív, procházky s pejsky se prodloužili a u toho se našlo spoustu dobrých hospod a restaurací. Každý z nás si našel způsob, jak alespoň pár kroků do svého běžného režimu přidat. Dost se nás pohybovalo kolem hranice 190 tisíc kroků za květen. A nejlepší z nás to dotáhli až na 250 tisíc! To je něco kolem 180 km.

Co se nám líbilo, je spojení běhu a charitativních akcí, kdy můžeme pomoci dobré věci. Objevili jsme virtuální běh, u kterého zapisujete v určitém čase kroky ze svých aplikací a výtěžek ze startovného letos podpořil Ligu vozíčkářů. A každoročně si vybereme alespoň jeden charitativní běh, hecneme se a půjdeme si zaběhat i letos.

S chůzí a během úzce souvisí boty a naše chodidla. Zjistili jsme si nějaké informace o barefoot obuvi, a protože většina lidí narážela na vzhled barefootů do kanceláře, dali jsme dohromady pár tipů na boty, které jsou rozhodně IN a není problém v nich vyrazit i na schůzky s klientem.

Závěrem naší výzvy byl workshop, kdy k nám do Lighthouse přišel pan Pavel Zdichynec z reflexní masáže Praha A dozvěděli jsme se od něj, jak skrze nohy můžeme ovlivnit naši páteř, únavu vykoukaných očí, věčně ztuhlý krk a špatně fungující orgány, které mohou ovlivňovat náš psychický a fyzický stav. Nohy jsou naším kotevním nástrojem, spojují nás se zemí a celý den nás hrdě nesou.

Udělejte pro sebe další krůček ke změně, protože #zmenajesance.