Jak si vybrat účetní kancelář

Jak si vybrat moderní účetní kancelář?

V dnešní digitální době, kdy technologie neustále posouvají hranice a způsobují dramatické změny ve všech oblastech podnikání, je potřeba najít nové možnosti a postupy, které klasické papírové účetní kanceláře už nemohou nabídnout. Sepsali jsem seznam požadavků, které jsou v This One standardem a měla by je za nás splňovat každá moderní kancelář, na kterou byste se případně obrátili.

Pro vás, kteří máte zájem, jsme text zpracovali do přehledné infografiky, kterou si můžete stáhnout tady v odkazu.

 1. Moderní účetní kancelář by měla projevovat zájem o hlubší porozumění byznysu svých klientů. To znamená, že se neomezí jen na zpracování čísel a účetních závěrek, ale bude aktivně usilovat o pochopení vašeho podnikání.
 2. Hledejte kancelář, která s vámi aktivně komunikuje. Měla by se zajímat o vaše dlouhodobé plány, strategie, výzvy a příležitosti. Tímto způsobem získá hlubší vhled do vašeho podnikání a bude moci nabídnout relevantní a přizpůsobené účetní služby.
 3. Získané znalosti o vašem byznysu účetní kanceláři umožní poskytovat strategické poradenství. Kromě běžných účetních a daňových záležitostí vám bude schopna poskytnout cenné rady a doporučení, které podpoří váš růst a rozvoj. Měla by přicházet s konkrétním řešením vaší situace, nabízet analýzu výkonnosti, plánování cash flow, návrhy na optimalizaci nákladů nebo podporu při rozhodování o investicích.
 4. Moderní účetní kancelář by měla mít zájem o dlouhodobou spolupráci. To znamená, že se nebude omezovat pouze na splnění povinných úkolů, ale aktivně bude navrhovat inovace a zlepšení v oblasti účetnictví, daní a finančního řízení. Bude se snažit být partnerem, který přispívá k vašemu úspěchu a pomáhá vám dosáhnout vašich podnikatelských cílů.
 5. Z technických řešení je základem přístup k účetním datům z cloudu, kdy máte přístup k datům online z libovolného zařízení s internetovým připojením. To usnadňuje sdílení dat mezi vámi a účetním a umožňuje v reálném čase sledovat finanční situaci.
 6. S tím souvisí komplexně fungující bezpapírová kancelář a nástroje na sdílení všech podkladů v digitální podobě.
 7. Další nezbytností je automatizované zpracování dokladů. Místo tradičního papírového zpracování se využívá elektronických systémů pro jejich příjem, zpracování a ukládání. To zlepšuje rychlost a přesnost zpracování a usnadňuje sledování faktur.
 8. Schopnost nasadit RPA neboli robotický proces automatizace. Jedná se o technologii umožňující automatizovat opakující se úkoly v účetnictví. To zahrnuje například stahování bankovních výpisů, zaúčtování přijatých faktur, generování DPH a dalších. Tím se snižuje manuální práce a zvyšuje efektivita.
 9. Nabídka dalších automatizací v účetnictví pomocí importních můstků, které nabízejí určitou míru přizpůsobení se vašim nástrojům.
 10. Měli byste dostat nabídku na datovou analýzu a reporting. Moderní účetní kanceláře využívají nástroje pro datovou analýzu a reportování, které umožňují detailní analýzu finančních údajů a generování komplexních reportů na real time datech. To vám poskytne lepší přehled o vašich finančních výsledcích a umožňuje strategické rozhodování.
 11. Moderní účetní kancelář se snaží minimalizovat požadavky na své klienty, a přitom poskytovat maximální míru služeb díky využívání moderních technologií a efektivních procesů. Díky automatizaci, digitalizaci a cloudovým systémům se zjednodušuje a urychluje zpracování účetnictví a daní. Cílem by vždy měla být úspora vašeho času a úsilí.
 12. Hledejte komplexní služby. Měli byste mít k dispozici tým lidí na různých pozicích – účetního, daňové poradce, finančního poradce, procesního analytika, datového analytika apod.
 13. Nezapomínejte na bezpečnost, moderní účetní kancelář má klást velký důraz na bezpečnost a ochranu klientských dat.
 14. A v neposlední řadě hledejte proklientský přístup. Chtějte kancelář, která nenabízí jen nejmodernější technologie, ale díky technologiím má prostor na práci s vámi.

Vybrat si moderní účetní kancelář znamená investovat do efektivity, inovace a konkurenční výhody, která může mít výrazný dopad na úspěch a růst vašeho podnikání. Přeji vám úspěšnou volbu a dveře This One jsou pro vás otevřené.

Nezávazná konzultace zdarma

Marcela Lonková