23_homeoffice

Schůzky hned ráno.
Máte problém ráno včas vstát a pustit se do práce? Naplánujte si na ráno video konference – budete muset včas vstát a zvládnout rychlou sprchu, protože pět dní nemytou hlavu v karanténě na web kameře ukazovat nechcete. Nám se osvědčila aplikace Zoom – s malými omezeními je zdarma a můžete tak zjistit, co Vaši kolegové snídají nebo jestli si ustlali postel.


Plánování, sdílení a barvičky.
Jestli nejste chroničtí plánovači, je na čase s tím začít. U nás ve firmě si všechny schůzky, pravidelné úkoly, termíny zaznamenáváme všichni do kalendáře a navzájem si je sdílíme. Zamezíte tak otravným dotazům Vašeho šéfa, jestli víte, co máte vůbec dělat, a naopak můžete kontrolovat svoje kolegy. Pro každou událost máme speciální barvu – např. konferenční hovory alias schůzky máme modře, aby kolegové věděli, že když jim zrovna neberete telefon, tak máte děsně důležitý „kól“ (call). Žlutě pak máme otravné upomínky, které doufáme, že zmizí ze světa a pravidelně je odsouváme.


Zdravá strava.
Všichni jste si už určitě prošli fází držení diety, zdravějšího životního stylu a podobnými blbostmi, ale v karanténě se nic jiného, než jíst dělat nedá! Doporučujeme lednici otevírat v pravidelných termínech – tedy v době snídaně, oběda a večeře. Je vám snad jasný, že v teplácích a volným triku ty kila navíc vážně nepoznáte. Ale teď vážně – nekupujte si domů žádný sladkosti, čipsíky ani limonádky, pak nebudete mít z čeho nabírat. My, co bydlíme u Prahy, kde funguje Dámejídlo to můžeme ale rovnou vzdát.

„6 tipů, jak zvládnout homeoffice a nezbláznit se!“

Digitalizace, aneb bezpapírová kancelář.
Vy, kteří jste se do digitalizace Vašich firem nepustili loni nebo začátkem roku to máte teď asi dost krušné. U nás v This One se vlastně nic nezměnilo, jen jsme si v kanceláři jednoho dne vzali notebooky a místo do kanceláře si sedli do ložnice, kuchyně nebo obýváku. Není ale lepší doba než právě teď, kdy se do digitalizace nebo bezpapírové kanceláře můžete pustit. Naše řešení This App na vyčítání dokladů nebo elektronický oběh dokladů s Vámi zvládneme nastavit vzdáleně. Stejně teď po účetních závěrkách nemáme co dělat, tak se klidně ozvěte 🙂 .

Odpočinek.
Upřímně nevím, jak se můžou lidi v karanténě nudit?! Tenhle problém u nás opravdu nemáme, spíš naopak. Musíme myslet na to, že jsme v „práci“ a od té je potřeba taky včas odejít (proto je právě 19:51, když tenhle článek píšu). Není úplně fajn odpočívat od 10:00 do 11:30, pak jít ve 12:00 obědvat, ve 12:30 kávička do 15:00 a v 17:00 to zabalit – vygruntovat byt, napéct domácí rohlíky nebo se konečně zbavit těch džínů do kterých se už tři roky nevejdete, tohle zvládnete i po 17 hod. nebo o víkendu.

Příležitost, vděčnost.
Ať jste právě doma z jakéhokoliv důvodu, vezměte to jako příležitost. Příležitost sblížit se s rodinou. Příležitost mít více času pro sebe. Příležitost dohnat, co jste v práci nestihli. Příležitost budovat pevnější vůli. Příležitost pěstovat si rutinu. My v This One jsme vděční za to, že jsme nepřišli o práci, klienty, ani chuť posouvat se dál. A i když už nám ten homeoffice někdy leze krkem, těší nás, že kvalitu naší práce to nijak neovlivnilo a v pracovním životě se pro nás nic nezměnilo – maximálně si to odpolední kafe musíme společně dát přes video konferenci 🙂 .