Hackathon Digitask 2023 - Příběh naší AI Inovace v This One!

Hackathon Digitask 2023:
Příběh naší AI Inovace v This One!

Vstoupit do světa umělé inteligence a low code/no code platforem? Ano, prosím! Hackathon Digitask 2023 byl pro nás jedna z nejlepších akcí roku. Měli jsme příležitost společně s odborníky vytvořit aplikaci s umělou inteligencí, která řeší konkrétní potřeby naší firmy. Tohle jsme si nechtěli nechat ujít, takže v čele nechyběla Marcela Lonková, samozřejmě Radek Patera, guru RPA procesů v This One, jeho nová pravá ruka Monika Kubincová a z účetního oddělení náš zkušený Senior Accountant Lukáš Vondráček.

Jak víte, umělá inteligence je u nás skloňovaný pojem, ale na tuhle akci jsme si nepřipravili žádné konkrétní nápady. Dali jsme prostor spontánní inspiraci a tvořivosti, která se rozvinula přímo na místě. V čele akce stál Jiří Jirman, CEO Digitask, a jeho tým, kteří nás provázeli a byli neocenitelnou podporou během celého dne.

„Hackathon Digitask 2023″

Naše myšlenky se začaly formovat při brainstormingu, kde jsme identifikovali slabá místa ve firmě a příležitosti pro automatizaci pomocí AI nástrojů. Ze všech nápadů jsme se rozhodli vytvořit AI Chatbota pro interní směrnice společnosti. Chtěli jsme vytvořit jednotný formát směrnic pro efektivní vyhledávání informací s využitím AI. Představte si, že Chatbotovi zadáte úkol, ať vám najde všechny informace ve směrnicích, které se týkají našeho robota – spouštění, jak napojit nové jednotky na proces, jaké jsou výstupy z jednotlivých procesů apod. Zafungovalo to báječně, a nový člen týmu, náš AI odborník na směrnice, má za úkol rozšířit své schopnosti na všechny naše interní směrnice.


A protože nám zbýval ještě nějaký čas, pustili jsme do dalšího nápadu. Vzhledem k přesunu většiny našeho portfolia klientů do systému ABRA Flexi, bylo nutné zajistit efektivní školení a podporu týmu. Dovedete si představit samostudium našich kolegů při čtení manuálu nového softwaru? My už takhle ne! Během krátké doby jsme napojili AI Chatbota na PDF manuál „Jak začít s ABRA Flexi“ a integrovali ho přímo do webového rozhraní ABRA Flexi. Tím jsme poskytli týmu neustálou podporu a asistenci od „AI Chatbot kolegy“, který zná všechna úskalí systému. A to není vše – máme ambici spojit tento projekt s celou databází informací přímo od ABRA Flexi a vytvořit tak ještě relevantnějšího AI kolegu, který bude připraven pomoci na každém kroku!


Během Hackathonu jsme měli k dispozici širokou škálu nástrojů, které nám pomohly v našich projektech. Používali jsme například Airtable, MAKE a StackAI. Tyto nástroje nám umožnily rychle a efektivně pracovat na našich řešeních. A kde nám tyto AI nástroje nestačily, stále máme v záloze naše spolehlivé RPA nástroje!


Digitask Hackathon byl pro nás nejen inovativní, ale také příležitostí prozkoumat svět low code/no code platforem a umělé inteligence. Pro všechny firmy toužící po rozšíření svých obzorů v oblasti moderních technologií vřele doporučujeme účast na podobných akcích. Jsme připraveni na další výzvy a nadšeně vyhlížíme budoucnost plnou inovací.