26_desatero

XML, XLS, API, SQL, JSON, PHP – jsme účetní, ale nerozumět těmto zkratkám znamená nerozumět našim klientům. Dnes je účetní z poloviny IT specialista.

Proto dnes přinášíme desatero nezbytných IT pojmů, které by měla za nás každá účetní znát!

1. Elektronická archivace – dejte klientům jejich dokumenty, kdykoliv si vzpomenou, ať jste kdekoliv na světě. Už žádné papíry v šanonech!

2. Sdílení fakturačního e-mailu – klient si zřídí e-mail fakturace@klient.cz -> napíše dodavatelům ať sem zasílá všechny doklady -> nasdílí ho své účetní –> TA DÁÁÁÁÁÁ, doklady máte ihned po vystavení a nestojí to ani Vás ani klienta, ani minutu drahocenného času,

3. VPN, RDP – další zábavné zkratky, které vám i klientovi umožní dostat se do vašeho účetního systému nebo k dokumentům bezpečně, vzdáleně a kdykoliv.

4. Zoom, Team, Hangouts – nástroje na online schůzky, které šetří čas váš i klienta.

5. OCR, AI – aneb metody, které se používají při vytěžování dat z faktur. Víme, že ve 21. století se doklady nepřepisují, ale vyčítají, že?! My spolupracujeme s Rossum.ai

„10 IT vychytávek pro účetní“

6. Elektronické výpisy– jestliže se ve 21. století nepřepisují doklady, tak už vůbec se nepřepisují bankovní výpisy a neposílají příkazy v PDF. Pak totiž výpisy zaúčtujete jako když instalujete program – Další, Další, Dokončit.

7. Importy v XLS, XML, CSV – každý účetní systém umí import minimálně vystavených faktur. Stačí jen zjistit, v jakém formátu je potřebujete, napsat to klientovi a další úspora času na obou stranách je na světě.

8. Výstupy minimálně v XLS – většina výstupů v PDF je klientům k ničemu, chtějí si výstupy upravit dle svého a v xls mohou filtrovat, sčítat, násobit, přesouvat.

9. Datová schránka, elektronický podpis – díky nim už nemusíte na úřady. Generální plná moc s klientem ho zbaví zbytečné komunikace s úřady a vše za něj vzdáleně vyřešíte Vy.

10. Mobilní data – protože k práci potřebujeme internet a ten ne všude může fungovat, mobilní data Vás zachrání.