blog-10

Ahoj budoucí kolego,
jmenuji se Kirill a jsem ve společnosti This One junior účetní. Touto cestou bych ti chtěl představit naši společnost a povědět něco o tom, jak to u nás chodí.

Jsme mladá a stále rostoucí společnost. Najdeš u nás všechny ročníky, od studentů po maminky/tatínky. Naším hlavním krédem je vždy si vyjít vstříc a pomáhat si. U nás se nemusíš bát, že by tě někdo nechal hledat hodiny v zákoníku či manuálu, ale také ti to nikdo nezakáže. Vždy se stačí zeptat a my ti rádi poradíme.

„Neklademe žádné meze, svou cestu si volíš sám!“

Co po tobě budeme na začátek chtít? Základy účetnictví je jasná věc, ale nejvíce oceníme, když budeš mít chuť se zlepšovat v oboru účetnictví a učit se novým věcem. Možnosti jsou u nás nekonečné. Samozřejmostí je ovládat prostředí MS Office – především Word a Excel. Stavíme na moderním účetnictví. Snažíme se eliminovat papírové dokumenty, a tak budeš pracovat především s počítačem. Ale to je v dnešní době samozřejmostí. Pokud budeš ovládat anglický jazyk, jedině dobře. Máme totiž i mezinárodní klienty. Jestli si ale nejsi jistý, nevadí, máme každý týden hodiny anglického jazyka v rámci benefitů.

Takže to máme základy účetnictví, anglický jazyk, MS Office a být user-friendly s počítačem. Další je už na tobě. Největší výhodou naší společnosti je, že ti necháváme volné pole působnosti. Chceš se angažovat při komunikaci s klientem? Stačí říct. Máš rád marketing? Můžeš nám pomáhat starat se o stránky FB a Instagramu. Jsi technicky nadaný? Můžeš se zapojit do implementací a pomáhat tak klientům šetřit jejich peníze a čas. Ne nadarmo je naším firemním mottem slovní spojení, že „nic není nemožné“.

A co bude tvým prvním velkým úkolem? Budeš účtovat přijaté a vystavené faktury, naučíme tě importovat bankovní výpisy a také se nevyhneš pokladním dokladům. V pozici juniora se budeš muset občas poprat s nějakou tou administrativou a se postarat o přípravu zasedačky a uvítání klienta. A nic nezpříjemní den tak, jako procházka na finanční úřad nebo poštu.

Když mám říct, proč jsem si vybral právě This One, nevím, kde začít. Splnil všechna má přání. Neklade mi v ničem meze a často mi tu říkají, že je jenom na mě, jakým směrem se dám. A to také od začátku dělám – účastním se schůzek s klienty, spolupodílím se na implementacích a nastavování systémů a také rád občas přihodím nápad, jak nás propagovat. Mimo jiné tento dopis pro tebe je výplodem mé fantazie.

Toto vše, ale také něco stojí. U nás musíš umět zapnout a makat, když je potřeba. Ale i takové chvilky si umíme zpříjemnit, protože jsme tu tým a taháme za jeden provaz. Samozřejmě tu máme jako jinde benefity. Dostaneš u nás služební notebook, telefon, hodiny anglického jazyka a samozřejmě naše sladké pondělky, které nám vždy zpříjemní začátek pracovního týdne.

Pokud jsi dočetl až sem, zřejmě jsem tě zaujal. A tak neváhej a kontaktuj nás. Zbytek už záleží jenom na tobě a naší skvělé HR. Děkuji ti za pozornost a přeji hodně zdaru!

Kirill Prilepskiy