PF 2023 This One

Je to až k neuvěření… už po osmé se ohlížím za uplynulým rokem v naší firmě. Co vidím? Hromadu změn! Mnoho úspěchů i drobných nezdarů, které nás posouvají vpřed. Vidím skvělý tým. Nadšení pro digitalizaci. Chuť neustále měnit sebe i ostatní.

Asi už o tom nikdo nepochybujeme. Digitalizace, automatizace, transformace už pro nás přestaly být horkým tématem. Staly se součástí našich životů a využíváme je každý den, aniž bychom se nad tím pozastavili.

Přestože žijeme digitalizací od roku 2018 a v té době jsme si mysleli, že v roce 2022 už bude samozřejmostí pro všechny kolem nás a nebude konkurenční výhodou, opak je pravdou. Spousta účetních kanceláří a účetních oddělení kolem nás se do ní teprve pouští. A my jim s ní ochotně pomáháme.

„Rok 2022 v This One“

Rok 2022 byl celosvětově náročný. Válka, která se odehrává kousek za našimi hranicemi, se v letošním roce dotkla nejen našich srdcí, ale celkově zamávala s trhem a upozornila nás na to, že bychom se do budoucna měli zaměřovat spíše na dlouhodobé cíle, i na úkor chvilkového „nekomfortu“, protože ty krátkodobé jsou pomíjivé. Nejen proto budujeme s klienty dlouhodobé vztahy a řešíme s nimi jejich dlouhodobé cíle.

V This One jsme rok 2022 odstartovali výzvou #změnaješance a ta nás provázela celý rok. Cílem bylo zvyknout si na změny. Věříme, že svět kolem nás se bude neustále zrychlovat a jednou z důležitých schopností bude schopnost přizpůsobovat se neustálým změnám. Někomu se dařilo lépe, někomu méně, ale každý z nás změnou prošel a já jsem pyšná na mé kolegy, že na spoustu změn už nemusím čekat a připravovat je na ně. Přijímají je téměř automaticky. Jednou z hlavních změn bylo pro nás zaměření se na udržitelnost. Stala se jednou z našich hodnot, a i když je to pro mnoho z nás téma nové, uvědomujeme si, jak moc je důležité.

Do cesty nám v roce 2022 vstoupilo další „horké“ téma – Krypto poradenství. Naši pozornost si Krypto svět získal hlavně díky zajímavé technologii. Proto jsme se v listopadu rozhodli uspořádat naši první Krypto konferenci. Společně s námi jste mohli vidět Františka Vinopala z České kryptoměnové asociace, Libora Vaška za oblast účetnictví a IFRS, Michala Jelínka z V4 za daně, Honzu Bártu za AML a mohli jsme sdílet i informace s pracovníky z Generálního finančního ředitelství. Tak uvidíme, co tomuto světu přinese rok 2023, my to budeme bedlivě sledovat.

A protože si uvědomujeme, že budoucnost účetnictví není pouze v přepisování dokladů a přípravě DPH, pustili jsme se zvesela do nové oblasti a tou je datová analýza. Proces zkoumání, čištění, transformace a modelování dat s cílem zjistit užitečné informace, navrhnout závěry a podpořit rozhodování našich klientů. Nová výzva, spousta nových zkušeností. Už se nemůžeme dočkat, až vám představíme naše řešení a náš tým poradců.

„Měníme se…“

Ale co se za těch pár let nezměnilo je radost z práce, chuť pomáhat klientům i neziskovému sektoru. Každoročně část z toho, co společně vyděláme, předáváme někomu, kdo to potřebuje více než ostatní.

To, že měníme svět účetnictví, už víte a já vám slibuji, že příští rok to nebude jinak. Bude to jízda, bude to velké a já doufám, že u toho budete s námi!

Krásné Vánoce a mnoho zdraví a štěstí do roku 2023.

Vaše Marcela