čtecí výzva v This One

Dnes uzavíráme naši únorovou čtecí výzvu. Co si budeme – v posledních dnech to bylo to poslední, co nás zajímalo a naše pozornost se ubírala ke zpravodajským médiím a sledování aktuální situace na Ukrajině.

Ale zastavit se nemůžeme, tak Vám nasdílíme naši zkušenost s únorovou výzvou a jak se dařilo vpravit do našich životů každodenní čtení.

Začátek měsíce byl ve znamení podpory a vzájemného hecování, kdo toho přečte víc, sdílení tipů na knihy. Nicméně každodenní začlenění změny nebylo tak jednoduché, jak tomu bylo u úspory vody v lednu. Měnit návyky u něčeho, co se v našem životě každý den vyskytuje a jen změnit způsob chování nebylo tak těžké. Začlenit ale návyk úplně nový, to už tak jednoduché nebylo.

„Změna je šance“

Za únor jsme přečetli asi 1.500 stran beletrie, co víme, že není žádná výhra. Kdybychom měli přidat skripta našich studentů a daňových zákonů, tak nám to ale hezky naroste. Nicméně, tady se o změně návyku asi bavit nemůžeme.

S posloucháním podcastů už to bylo jednodušší, to jsme mohli dělat při jakýchkoliv činnostech bez omezení, někteří jsme to zvládali i při práci a je to pro většinu z náš příjemnější a jednodušší způsob přijímání informací.

Jak to tedy shrnout – měnit stávajíc návyky je pro nás jednodušší než začleňovat nové. No a pokud začleňovat nové, tak je potřeba si to udělat co nejjednodušší

Těšíme se na vás v březnu!