Kryptoměny

Potřebujete partnera ve světě kryptoaktiv? Víte, jak správně účtovat a danit? Vykazování a zdanění kryptoaktiv je další zajímavá oblast, na kterou se v This One s nadšením zaměřujeme.

V účetnictví našich klientů či v podkladech od fyzických osob ke zpracování daňového přiznání za rok 2021 se čím dál častěji objevují i transakce s kryptoaktivy. Sledujeme trendy našich klientů a držíme s nimi tempo. Jaké transakce podléhají zdanění? Kdy musí fyzické osoby podávat daňové přiznání kvůli kryptu a kdy ne? Jaké podklady od klientů účtárna potřebuje? Jaké si může klient uplatnit výdaje? Kam kategorizovat tokeny či stablecoiny v účetnictví právnických osob a jak zpracovávat enormní množství transakcí z kryptoměnových burz? To vše jsou zajímavé otázky, kterým jdeme jako inovativní účetní kancelář naproti.

Tato oblast není dostatečně probádaná a neexistuje žádná závazně platná česká legislativa s detailním postupem a odpověďmi na výše uvedené dotazy! My jsme se rozhodli tuto oblast prozkoumat a nabídnout pomocnou ruku všem krypto zainteresovaným nadšencům, kteří řeší podobné problematiky. Rádi se s Vámi ponoříme do Vašich otázek a pomůžeme najít odpovědi.

„Kryptosvět se stává realitou každodenního bytí“

Věříme, že decentralizovaný svět na blockchainu není jen krátkodobý trend dnešní doby, ale postupně se rozšiřují různé funkcionality využívané v reálném světě. Je jen otázka času, kdy budou nové technologie pochopeny a přijaty širokou veřejností, tedy i tvůrci zákonů.

Nezaměnitelné tokeny zaručující pravost Vaší kabelky, tokenizovaný vlastní kapitál firmy či know-how, nebo třeba měna CZK obchodovatelná na blockchainu. To vše nás doufám čeká! Pro nás jsou tyto pojmy velmi přitažlivé i z pohledu naší profese. Není to jednoduchá oblast k porozumění, i to může být důvodem, proč stále nepřichází již dlouho vyhlížená regulace z EU či od českých zákonodárců. Ale my věříme, že to je jen otázka času.

Vnímáme zde pomyslné nůžky rozdělující společnost na komunity krypto nadšenců, kteří jsou ponořeni do celého blockchainového světa. Na druhé straně občané, kteří se o danou oblast vůbec nezajímají v domnění, že to k životu nepotřebují. Tyto pomyslné nůžky se pomalými krůčky svírají a kryptosvět se stává realitou každodenního bytí. Důkazem jsou účetní podklady našich klientů, které v hojném počtu od loňského roku nově obsahují transakce s kryptoměnami. Centralizovaný bankovní systém v čele s FIAT měnami postupně ztrácí důvěru. To je jeden z důvodů, proč se vzdělávat, jít s dobou a hledat nové cesty.

Pokud potřebujete účetní, kteří se orientují v kryptosvětě, neváhejte a ozvěte se nám. Na první schůzce si vyjasníme, jestli bude naše spolupráce smysluplná.