e-shop účetnictví

Spolupráce s e-shopy nás velmi baví. Napojení e-shopu na účetní systém přináší velkou úsporu času jak účetní, tak klientovi. Nejenže nemusí účetní přepisovat hromadu vystavených faktur jednu po druhé, navíc má klient pocit, jako kdyby to dělala a navíc online.

Napojení e-shopu na účetní systém volíme ve chvílích, kdy si klient přeje sledovat hospodaření své společnosti častěji než 1x do měsíce nebo když nemá pouze prodej zboží, ale třeba i jednoduchou výrobu. Díky importu objednávek do účetního sw a následného vyskladnění, vyfakturování dodávek vidí klient okamžitě náklady spojené s prodejem zboží a proti tomu tržbu. Může vidět aktuální zůstatky produktů na skladě, jejich ocenění, ale také veškeré marketingové statistiky jako jsou prodeje podle produktů, klientů, sortimentů, lokalit atd.

Spolupráce s e-shopy ukazuje, jak automatizace přináší obrovskou úsporu.

Nejdůležitější je správné nastavení systému a importu. I když náš účetní systém PREMIER má modul napojení Shoptetu, zásadní je správné nastavení skladů. S klientem musíte dobře vykomunikovat, co vše si bude přát sledovat, abyste podle toho nastavily různé skupiny produktů, střediskové, zakázkové členění. Pokud se ale spolupráce rozjíždí rychleji, než jste čekali, nemusíte se ničeho obávat, v PREMIER se dají veškeré informace vždy doimportovat do již zadaných dokladů, tak Vás nečeká manuální aktualizování několika tisíc skladových karet a pohybů.

Spolupráce s e-shopy hezky ukazuje, jak automatizace přináší klientům i účetním obrovskou úsporu času ve formě importů faktur nebo objednávek. Je bezchybná, oproti účetní, která by údaje přepisovala. Zároveň se klient nemusí zbavovat detailního přehledu o svém podnikání, po kterém často touží, a který v režii účetní bývá neekonomický.