This one

Zdá se, že zodpovědný přístup jednotlivců k životnímu prostředí, k planetě, k tomu, co zanecháme dalším generacím, se zakořeňuje v každém z nás více a více. Výjimkou dnes nejsou ani firmy, které kladou stále větší důraz na co nejvyšší šetrnost pracovních postupů vůči přírodě. Přístup firmy k udržitelnosti už bývá součástí kritérií, podle kterých si zájemci o zaměstnání vybírají zaměstnavatele. Velká část Mileniálů uvádí, že dávají přednost firmě s udržitelným přístupem před vyšším finančním ohodnocením. My to vnímáme velmi pozitivně, co vy? Jste na to připraveni?

Při zrodu společnosti This One Marcela směřovala nevědomky k zelené firmě. Už od začátku připustila pouze cestu bezpapírové kanceláře. Nechtěla v kanceláři tuny papíru a úmorné přepisování dokladů do účetního softwaru. Ani následovné opisování PDF z emailů jí nestačilo. Pustila se cestou vývoje vlastní aplikace, která spojila vyčítací nástroj s účetním systémem. A dnes u nás běží řada automatizovaných a robotizovaných procesů. Na začátku šlo primárně o vyšší pracovní efektivitu, ale s tím se současně začal otevírat prostor pro ekologické smýšlení firmy.

„Změna je šance“

Přestože původním cílem nebylo se stát “zelenou” firmou, tak osobním nastavením týmu k tomu přirozeně směřujeme a je to pro nás důležité. Marcela přišla s myšlenkou: „Pojďme mluvit s ostatními o změnách, z našich zkušeností vychází, že přijmout změnu je to nejdůležitější, co firmu posouvá dopředu.“

A tým přišel s celoročním projektem #zmenajesance, který přesně vystihuje atmosféru v This One – u nás se bude vždycky něco dít, naučili jsme se přijímat změny a staly se motorem, který nás žene dopředu. A vedle práce se zaobíráme aktuálními tématy, které se dotýkají zodpovědného přístupu k přírodě a osobního i profesního života. A to vše jsme spojili do jedné výzvy #zmenajesance!

Bezpapírovou kanceláři jsme odstartovali naše zero waste myšlení. Ale jen být bez papíru nám nestačí, když netiskneme faktury a nemáme papírový odpad, pojďme omezit i jiný odpad. Nejsme velkou výrobní firmou, která má obrovský ekologický dopad, ale jak říká výzva #zmenajesance, tak i malá změna se počítá. Tak jak zlepšujeme procesy v účetnictví, tak se během letních měsíců pečlivě podíváme, jak se v našich kancelářích vytváří odpad a změníme vše, co dokážeme.

A vy u toho můžete být s námi. Na Instagramu sdílíme, jak se nám daří. A kromě změny v naší kanceláři třeba ovlivníme někoho dalšího z našich blízkých, ostatní firmy z našeho patra nebo někoho ze sledujících.

This One s.r.o.
ucetni-firma-roku

Adresa

This One s.r.o.
Jankovcova 1569/2c
170 00 Praha 7
IČ: 03734404
DIČ: CZ03734404

Kontakt

+420 703 333 646
info@thisone.cz

Společnost This One s.r.o. je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu
v Praze oddíl C vložka 237012. Číslo účtu je 50550000/5500 vedené u Raiffeisenbank a.s.