Jarní detox

S jarem přichází nová energie. Znáte ten pocit, když vyleze první sluneční paprsek a vy máte pocit, že dokážete hnout se zemí… což samozřejmě vydrží do konce dne, protože když vycházíte z práce klepete kosu a proklínáte se za to, že jste si vzali jarní kabát.

A věděli jste, že jarní únava vás přepadne, když tělu nedáte v zimě prostor řádně si odpočinout?

Celá naše roční výzva #zmenajesance je o maličkých krůčcích, lehkých návycích, které nám pomohou ke zdravému tělu, pozitivní mysli a spokojenému já. Je neskutečně těžké začít a vydržet, když je na to člověk sám. Člověk má velké sklony zlenivět, věci si zjednodušit. Žijeme v uspěchané době a Praha je krásná, ale co si budeme povídat, život tady utíká trochu rychleji.

V This One jsme se v březnu zaměřili na očistu těla a jaký byl výstup? I přesto, že nám náš ToBot pomáhá v rutinní práci a automatizace nám usnadňuje a zefektivňuje práci, je březen měsícem, kdy se nezastavíme. Čistíme klientům jejich účetnictví a jako jejich pravá ruka děláme tečku za jejich účetním rokem. Tak trochu zapomínáme na sebe, ale letos je to jiné.

„výzva #zmenajesance“

Naše kolegyně Leona drží každoročně předvelikonoční masopust, pár lidí z týmu se k ní přidalo. Sice je jediná, kdo celkovou výzvu vydrží, ale i tak pár z nás vydrželo týden bez masa (což je pro člověka, který funguje na živočišných bílkovinách nadlidský výkon). Ale všichni se nad výzvou zamysleli a maso zkusili omezit alespoň na pár dní – někomu při dělání toustů došlo, že šunka je vlastně taky maso.

Uvařili jsme si koprovku bez masa, zašli společně na vegetariánský oběd, udělali si herní večer s občerstvením bez masa a víte co? Jako první zmizela mrkev.

Omezit kávu bylo pro nás těžší. Ale i tak si zkusil největší kávoholik v kanceláři dát kávu o krapítek později. A s omezením cukru? To bude ještě běh na dlouho trať.

Možná si řeknete, že už máte svůj život dost komplikovaný. Ale u stravy platí, že malé a pravidelně dodržované změny mohou v našem životě vyvolat velkou pozitivní odezvu a my se budeme cítit lépe.

Dosáhneme:

  • lepšího trávení
  • štíhlejší postavy
  • více energie
  • naše zdravé orgány nám budou děkovat
  • kvalita spánku bude o 100% lepší
  • pestřejší strava zamíchá s nudou
  • lepší pleť přinese vyšší míru sebevědomí  lepší paměť
  • vyšší koncentrace zlepší produktivitu v práci

Ale víte, co je na tom všem krásné? V našem (mém) vesmíru není nic nemožné a jestli jedna změna dokáže vykouzlit úsměv na tváři pár jedincům a nakopne je ke změně, je to správně.

Anna